Homepage PREMIER system
SK   EN
 
   

Rozpouštění režií

MODULY
CENÍK - BALÍČKY
BRANŽOVÁ ŘEŠENÍ
REFERENCE
OUTSOURCING

Premier system nabízí možnost automatického rozpuštění nepřímých, resp. režijních nákladů a správní režie na konto nákladových kategorií, střediska, zakázky, činnosti, stroje ad. kategorie účetního deníku, pro přesné vyhodnocení jejich hospodaření.

Pomocí aplikace, kdy zvolenými parametry, si může uživatel sám určit způsob rozpuštění nákladů, dle libovolně zvoleného algoritmu, který aplikace nabízí.


Způsob využití

Výše zmíněné náklady směrujeme na speciální středisko nebo zakázku (nebo speciální účet), kde se kumulují nepřímé náklady.
A odtud je pomocí modulu rozpouštění režií přeúčtováváme podle definovaného klíče přes vnitropodnikové účty ke konkrétním produktům.


Pojmy:

Rozpočtová základna RZ – částka, která se bude rozpouštět. Je spočtena podle definice zadané v modulu RR. Definice se skládá z filtru (můžeme upřesnit středisko, zakázku a další doplňkové analýzy) a účtů, ze kterých se částka spočítá
Poměrová základna PZ – procenta, stanovující poměr, jakým se bude rozpočtová základna dělit a kolik z ní připadne na jednotlivé produkty.

Pro samotné rozpuštění pak lze zvolit metodu, kterým počítá rozpočtovou a poměrovou základnu: Tyto jsou dostupné, ale lze je rozšířit, dle požadavků uživatele.

Nyní jsou k dispozici tyto metody:

poměrově (Rozpočtová základna = měsíc, Poměrová základna = rok)
poměrově (RZ rok, PZ rok)
poměrově (RZ měsíc, PZ rok, koeficient)
poměrově (RZ rok, PZ rok, koeficient)

Finální rozpuštěním, az pomocí dalších parametrů, dojde k odúčtování nákladů z režijního střediska a zakázky (ad. atributů) na aktuální stedíska, rozpracované zakázky, účty stroje atd.


Co by Vás mohlo zajímat?

Hot-line
On-line podpora
Upgrade
Hromadná školení
 
 
Sídlo společnosti
PREMIER system, a.s. Tel.:. +420 251 614 747
Saturnova 1/1197 Fax: +420 245 005 578
104 00 Praha-Uhříněves E-mail: info@premier.cz
 
 
       
 
 
Pobočka společnosti
PREMIER system, a.s. Tel.:. 251 614 747
Zdeňka Štěpánka 1774/25 E-mail: info@premier.cz
708 00 Ostrava – Poruba    
 
PREMIER system a.s. získal certifikát Microsoft Gold Certified Partner. Partneři Gold Certified Partner disponují nejvyšší úrovní kvalifikace a odborných schopností v oblasti technologií společnosti Microsoft. Procesy ve společnosti PREMIER system splňují přísná pravidla dle normy pro jakost ISO 9001:2015 Politika kvality PREMIER system dle normy ISO 9001:2015 Zpráva nezávislého auditora o auditu programového vybavení pro podvojné účetnictví Produkty PREMIER system jsou kompatibilní s Windows 10 Retina support - Podpora displejů s nejvyšším rozlišením až po 8K
 
Copyright © 2020 - PREMIER system, a.s.