Homepage PREMIER system
SK   EN
 
   

PŘÍPADOVÁ STUDIE

HATEX s.r.o.
Obor: Distribuce a maloobchod
Implementace: KLAUDIS s.r.o.
Dodavatel SW: PREMIER SYSTEM, a.s.
Počet licencí: 7 / verze X6.3 Enterprise

PROFIL ZADAVATELE

HATEX - pražská firma založená v roce 1994 se zabývá výhradním dovozem a distribucí prémiových čokolád světoznámých značek a samozřejmě i dalších sladkých sortimentů. Jako příklad lze uvést značky Toblerone, belgickou Côte d’OR, švýcarskou Villars nebo Mirabell ze Salcburku.

Své zákazníky firma obsluhuje ve značkových prodejnách Sweet Story v pražských prodejních centrech Galerie Harfa a Fashion Arena a v dalších prodejnách v Praze, Chebu a Ostravě. Kromě cukrovinek nabízí i výborná portugalská vína značky Borgers

Vedle prodeje ve vlastní prodejní síti distribuuje tento sortiment i dalším odběratelům, například prodejním řetězcům (AHOLD, BILLA, MAKRO, … ) nebo provozovatelům čerpacích stanic po celé republice. Rovněž realizuje vývoz, a to jak evropským odběratelům tak i mimo Evropu.


Implementace nového systému probíhala od srpna 2017 v několika krocích. Na ústředí firmy se nový IS Premier nainstaloval vedle stávajícího IS a postupně se naplnily rozhodující číselníky - především evidencí partnerů a evidencí sortimentů a odběratelské ceníky. S ohledem na strukturu a množství převáděných dat bylo nutné zpracovat poměrně složité převodové můstky.

Na prodejnách zůstal zachovaný stávající IS WinShop, který po provozní i evidenční stránce plně vyhovoval a obsluhující personál na něj byl zvyklý. Bylo však nutné zajistit komunikaci a výměnu dat mezi WinShopem a IS Premier. Toto bylo zpracováno pomocí exportních datových souborů a nově zpracovanými importními programy.

Součástí implementace byl dále import salda pohledávek a závazků a rovněž import historie účetnictví (hlavní kniha). Rovněž byly podle potřeb klienta a jeho odběratelů (prodejní řetězce) upraveny tiskové šablony dodacích listů a vystavených faktur – především co se týká struktury a množství předávaných údajů. Také bylo nutné upravit a zprovoznit komunikaci v EDI formátu s prodejními řetězci.

Ostrý provoz je veden od 01.01.2018 (fiskální rok) s tím, že evidence obsahuje účetní záznamy od 01.07.2017.

Kromě Řízení výroby, Dopravy a Docházky jsou implementované všechny moduly IS Premier.
HATEX - pražská firma založená v roce 1994 se zabývá výhradním dovozem a distribucí prémiových čokolád světoznámých značek

Své zákazníky firma obsluhuje ve značkových prodejnách Sweet Story

www.hatexcz.cz


Pohled zákazníka
Uživatelé IS Premier ve společnosti HATEX, si práci se systémem i průběh implementace pochvalují. Za všechny to závěrem shrnuje hlavní účetní Zuzana Kubcová:
„Během uplynulého roku, kdy pracujeme v IS Premier pozoruji významné zjednodušení práce. Premier je přehledný a na práci s ním se velmi rychle zvyká. Zároveň si sami můžeme snadno vytvářet tzv. ‚uživatelské pohledy a tiskové reporty‘, do kterých zadáváme různá specifická data, využívaná pro další třídění a filtraci. Navíc nabízí velké množství kontrolních mechanizmů což hlavně účetním ulehčuje každodenní činnost. “ 
 
Sídlo společnosti
PREMIER system, a.s. Tel.:. +420 251 614 747
Saturnova 1/1197 Fax: +420 245 005 578
104 00 Praha-Uhříněves E-mail: info@premier.cz
 
 
       
 
 
Pobočka společnosti
PREMIER system, a.s. Tel.:. 251 614 747
Zdeňka Štěpánka 1774/25 E-mail: info@premier.cz
708 00 Ostrava – Poruba    
 
PREMIER system a.s. získal certifikát Microsoft Gold Certified Partner. Partneři Gold Certified Partner disponují nejvyšší úrovní kvalifikace a odborných schopností v oblasti technologií společnosti Microsoft. Procesy ve společnosti PREMIER system splňují přísná pravidla dle normy pro jakost ISO 9001:2015 Politika kvality PREMIER system dle normy ISO 9001:2015 Zpráva nezávislého auditora o auditu programového vybavení pro podvojné účetnictví Produkty PREMIER system jsou kompatibilní s Windows 10 Retina support - Podpora displejů s nejvyšším rozlišením až po 8K
 
Copyright © 2020 - PREMIER system, a.s.